O Zawodach

“Pan wzywa Was dzisiaj! On wzywa nas do bycia jego uczniami, do grania w jego drużynie. Nigdy nie jesteśmy sami. Ani w dobrych czasach i ani w złych czasach. Wiem, że mierzycie wysoko. Jesteście tymi którzy mają przyszłość. Chcę, aby się wychodziło na zewnątrz. Mam nadzieję, że będzie raban. Jesteście głównymi bohaterami. Grajcie do przodu. Grajcie na boisku, budujcie lepszy świat.”

Wraz z tą motywującą wiadomością od papieża Franciszka, chcemy zachęcić więcej młodych ludzi do uczestnictwa w tej inicjatywie. Copa Catolica jest drogą do zjednoczenia ludzi jak to tylko możliwe.

Idea Copa Catolica zaczęła się po kilku rozmowach, po obejrzeniu jednego z meczy słynnego Clericus Cup, ogólnoświatowego turnieju piłkarskiego dla księży i seminarzystów. Turniej ten jest rozgrywany na boisku Oratorium św. Piotra, nieopodal imponującej kopuły bazyliki św. Piotra. Podążając za mottem: “Papież Franciszek jest moim kapitanem.”

Watykan jest bardzo zainteresowany Clericus Cup: dodatkowo ma globalny wpływ, instytucja ta uważa, że takie wartości jak; doskonałość, dyscyplina, wysiłek i praca zespołowa które towarzyszą piłce nożnej, są bardzo potrzebne aby żyć we współczesnym społeczeństwie.

Ofiarujemy owoce tego projektu Matce Bożej, jako Matce i Obrończyni głównych pomysłodawców tego projektu, dlatego Ona jest umieszczona w logo zawodów. Chcemy zachować wiadomość od papieża Franciszka, zrobić raban i pokazać, że Kościół jest młody. Ponieważ Kościół nie jest jak wielu ludzi myśli i mówi, słyszy. Jeśli zaangażujesz sie w Kościele, Kościół będzie tobą.

 W czym upatrywać nadziei w konsekwencji Światowych Dni Młodzieży? Mam nadzieję, że będzie raban. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się wychodziło na zewnątrz, chcę żeby Kościół wychodził na ulice, chcę byśmy się bronili przed tym wszystkim, co jest światowością, bezruchem, przed tym, co jest wygodą, klerykalizmem, od tego wszystkiego, co jest zamknięciem w sobie. Parafie, szkoły, instytucje stworzone są po to, aby wychodzić na zewnątrz… jeśli tego nie czynią, stają się czymś w rodzaju organizacji pozarządowej, a Kościół nie może być organizacją pozarządową.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *